اجاره ویلا زیباکنار

download 82

ویلا و عوامل موثر بر قیمت ویلا

عوامل موثر بر قیمت ویلا:

عرضه و تقاضا

یکی از نکات مهم که بر قیمت ویلا در شمال کشور تاثیر می‌گذارد، موضوع عرضه و تقاضا است. مثلا در تعطیلات نوروزی و تعطیلات تابستانی، تعداد زیادی مسافر به شمال ایران می‌آیند و به دنبال پیدا کردن ویلا برای اسکان هستند. بدیهی است که بر اثر افزایش تقاضا، قیمت ویلاها افزایش می‌یابد؛ البته این طور نیست که افراد بتوانند ویلایشان را با هر قیمتی که خواستند در اختیار مسافران بگذارند. بلکه در این رابطه قوانینی نیز وجود دارد.

موقعیت جغرافیایی

مکانی که ویلا در آن قرار گرفته است نیز موضوعی مهم برای تعیین قیمت آن است. به یاد داشته باشید که دریا یکی از مهم‌ترین جاذبه‌های شمال برای افرادی است که از شهرهای مرکزی ایران به این منطقه سفر می‌کنند. بنابراین، بدیهی است که آن‌ها تمایل دارند در کنار دریا ویلا بگیرند و از زیبایی‌هایش لذت ببرند؛ بنابراین نزدیکی به دریا یک عامل مهم است. جنگل نیز می‌تواند عامل مهم دیگری برای تعیین قیمت ویلای مورد نظر باشد. به طور کلی، ویلاهایی که به جاذبه‌های گردشگری از جمله دریا و جنگل نزدیک‌تر هستند، معمولا قیمت بالاتری دارند. شهری که ویلا در آن قرار گرفته است نیز یکی دیگر از عوامل مهم و تاثیرگذار بر قیمت ویلا است.

امکانات ویلا

در حال حاضر، ویلاها در شمال کشور با امکانات متنوعی در اختیار مسافران قرار می‌گیرند. هر چقدر این امکانات بیشتر باشند و ویلا مجهزتر باشد، قیمت آن نیز افزایش می‌یابد. مثلا در ویلاهای لوکس، استخر عاملی مهم برای تعیین قیمت ویلا است. به ویژه این عامل در زمان‌هایی که هوا سرد است و نمی‌توان در داخل آب دریا شنا کرد، اهمیت بیشتری پیدا می‌کند. به طور کلی، امکاناتی مانند میز بیلیارد، اینترنت پرسرعت، امکانات رفاهی کودکان و دسترسی به مراکز تجاری در ویلاهای لوکس عواملی مهم به شمار می‌روند.

تعداد اتاق‌خواب

معمولا افراد به صورت دسته‌جمعی به شمال سفر می‌کنند و چند خانواده با یکدیگر ویلا می‌گیرند؛ بنابراین بدیهی است که تعداد اتاق‌خواب‌ها برای مسافران اهمیت پیدا می‌کند. در این شرایط، هر چه ویلا اتاق‌خواب‌های بیشتری داشته باشد، قیمتش نیز افزایش می‌یابد.

متراژ ویلا

متراژ ویلا نیز یکی دیگر از مسایل مهم و تاثیرگذار بر قیمت آن است. بدیهی است هر چه ویلا بزرگ‌تر باشد، قیمت آن نیز افزایش می‌یابد؛ البته در این طور موارد معمولا ظرفیت ویلا نیز افزایش می‌یابد و گاه تا ۱۰ نفر هم می‌توانند در یک ویلا ساکن شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *