اجاره ویلا زیباکنار

download 82

ویلا ساحلی یا جنگلی

ویلا ساحلی یا جنگلی

 

شاید مهم ترین سوالی که درباره ی خرید ویلای شمال مطرح شود این است که ویلای ساحلی بخریم یا ویلای جنگلی؟ در نگاه اول ممکن است فقط به تفاوت در زیبایی ظاهری یک ویلای ساحلی و جنگلی بیاندیشیم اما خواهیم دید که خرید یک ویلای مناسب نیازمند بررسی دقیق تری است و باید جوانب دیگری علاوه بر مناظر چشم نواز را در نظر گرفت.
به همین دلیل در این مقاله می خواهیم به بیان مزایا و معایب این دو ویلا بپردازیم تا شما را در یک انتخاب درست یاری رسانیم.

ویلای جنگلی:

 

ویلا ساحلی یا جنگلی

ویلا ساحلی یا جنگلی

اولین چیزی که در ویلای جنگلی حواس ما را به خویش معطوف می کند دوری ویلا از شهر و غرق شدن در سکوت و آرامش جنگل است، تصور فضای تماما سبز و صدای پرندگان می تواند کافی باشد تا بخواهیم ویلای جنگلی را برتر از ویلای ساحلی بدانیم.

همچنین تنوع ساخت در ویلاهای جنگلی انتخاب های متنوع تری را برای ما به همراه خواهد داشت و متراژ بنا نیز در این مناطق بیشتر است و قیمت ویلای جنگلی نیز پایین تر از ویلاهای ساحلی است.

شاید همین دوری از مرکز شهر را بتوان به عنوان عیب ویلای جنگلی در نور نیز نام برد، اگر شما به دنبال دسترسی زیاد به مراکز شهری هستید بهتر است دور ویلای جنگلی راخط بکشید.

عیب دیگر ویلای جنگلی هزینه ی بالای گرمایشی آن در فصول سرد سال است، همچنین دسترسی دشوار به ویلا هنگام بارش شدید برف و باران می تواند یکی دیگر از معایب ویلای جنگلی باشد.

در مازندران و در نقاط غربی سرمایه گذاری در بخش خرید زمین شدت گرفته و شاهد ساخت و ساز ویلای جنگلی هستیم، ویلای جنگلی در چمستان بسیار مورد توجه خریداران واقع شده است.

 

ویلای ساحلی: 

 

ویلا ساحلی

ویلا ساحلی یا جنگلی

شاید مزیت بزرگ ویلای ساحلی را بتوان محبوبیت بیشتر آن دانست به همین دلیل فروش آن به آسانی صورت می گیرد و اگر قصد فروش ویلای ساحلی  خود را داشته باشید به آسانی می توانید این کار را انجام دهید.
همچنین ویلای ساحلی از دسترسی بهتری به نسبت ویلای جنگلی برخوردار است و به مراکز شهری نیز نزدیک تر است.

ویلای ساحلی به خاطر مجاور بودن با دریا از رطوبت بالا رنج می برد و شما باید همیشه به مرمت و تعمیر آن بپردازید و این مسئله، هزینه های اضافی روی دست شما خواهد گذاشت.

نکته ی بعدی این است که شما نمی توانید هر نوع گیاهی را در فضای سبز ویلای خود داشته باشید، پس اگر جزو طرفداران گل و گیاه هستید باید بی خیال ویلای ساحلی شوید.

در فصول گرم سال، شرجی شدن شدید هوا بسیار متداول است و این مسئله در ویلاهای ساحلی بیشتر به چشم می آید بنابراین تامین دمای مناسب درون ویلا مستلزم صرف هزینه ی بیشتری می باشد.

تفاوت های کلیدی ویلاهای جنگلی و ساحلی در شمال را بیان کردیم، حال می توانیم هنگام خرید ویلا در شمال را  علاوه بر در نظر گرفتن جوانب ظاهری امر، این ویژگی ها را نیز در نظر داشته باشید و با شناخت بهتر دست به انتخاب بزنید و خرید مطمئن تری را تجربه کنید.

 

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *