اجاره ویلا زیباکنار

اجاره ویلا در گیلان

نکته مهم که باید برای فروش خانه رعایت کنید

نکته مهم که باید برای فروش خانه رعایت کنیدReviewed by اجاره ویلا on Feb 15Rating: 5.0 نکته مهم که باید برای فروش خانه رعایت کنیداگر می‌خواهید در فروش خانه موفق شوید به نمای بیرونی و محوطه سازی اطراف خانه یا ویلا دقت کنید. اولین چیزی که هر خریدار خانه، ویلا یا آپارتمان با آن مواجه می‌شود، محوطه اطراف خانه است

نکته مهم که باید برای فروش خانه رعایت کنید

 نمای بیرونی و محوطه اطراف خانه اهمیت دارد

اگر می‌خواهید در فروش خانه موفق شوید به نمای بیرونی و محوطه سازی اطراف خانه یا ویلا دقت کنید. اولین چیزی که هر خریدار خانه، ویلا یا آپارتمان با آن مواجه می‌شود، محوطه اطراف خانه است. گل‌ها، گیاهان، چمن‌کاری، درختچه‌ها، مسیر حرکت به سمت خانه، حیاط سازی و نظایر این‌ها در نگاه اول، نظر خریدار یک ملک را به خود جلب می‌کند. به عنوان صاحب یک خانه، ویلا یا آپارتمان باید به این قسمت از ملک خود بسیار اهمیت بدهید.

لازم نیست هزینه زیادی را خرج کنید. قبل از این که مشتری را برای بازدید از خانه دعوت کنید بهتر است این محوطه را با کاشت چند بوته سبز یا گل‌های رنگارنگ مرتب کنید. این اقدام، یک راهکار ساده است و باعث می‌شود ارزش خانه شما افزایش پیدا کند که در نهایت منجر به فروش خانه در مدت زمان کوتاه‌تری خواهد شد.

نکته شماره ۲: آشفتگی‌ها و بی‌نظمی‌ها را برطرف کنید

یکی از نکات مقرون به صرفه برای فروش خانه این است که هرگونه در هم ریختگی، بی‌نظمی و آشفتگی را از بین ببرید. شما قرار است ملک را به مشتری نشان دهید. هرچه بیشتر فضای خانه در هم ریخته باشد تصمیم‌گیری برای مشتری سخت‌تر خواهد شد. همچنین بازرسی از تمام قسمت‌های خانه در حالت آشفته بودن، سخت تر است. از همه مهم‌تر آنکه یک خانه بی‌نظم، احساس ناخوشایندی را در مشتری به وجود می‌آورد.

برای اینکه در فروش خانه موفق شوید، تمام وسایل و لوازم را مرتب کنید. وسیله‌های غیرضروری را به انباری منتقل نمایید و سایر قسمت‌ها را منظم بچینید.

از انبار کردن و ازدحام لوازم غیر ضروری در گاراژ یا پارکینگ خودداری کنید. مشتریانی که برای خرید خانه مراجعه می‌کنند به فضای پارکینگ که جادار باشد اهمیت می‌دهند.

فضای درهم ریخته خانه باعث می‌شود کل خانه، کوچک‌تر به نظر برسد. اگر می‌خواهید در فروش خانه موفق شوید سعی کنید اتاق‌ها، سالن نشیمن، حیاط، انباری و پارکینگ را بزرگ‌تر جلوه دهید. این کار با نظم‌دهی لوازم و وسایل به راحتی امکان‌پذیر خواهد بود.

اگر لازم است فضای داخل خانه را رنگ کنید

برای اینکه در فروش خانه، بهتر موفق شوید فضای داخل خانه را باید اندکی بازسازی کنید. این بازسازی شامل اقدامات مختلف است. اگر دیوارها، پنجره‌ها یا درب‌های قدیمی داخل خانه شما فرسوده شده‌اند یا ظاهری تیره و تار گرفتند بهتر است با انتخاب یک رنگ مناسب، روح تازه‌ای به داخل خانه ببخشید.

رنگ‌های قدیمی‌تر و لکه‌های روی دیوار یا درب باعث می‌شود اتاق‌ها خسته‌کننده و کسل‌کننده به نظر برسند و همچنین موجب کوچک‌تر شدن فضا خواهند شد.

با رنگ‌آمیزی فضای داخل خانه، احساس نو بودن را در کل خانه ایجاد می‌کنید. یک رنگ مناسب را انتخاب کنید و از آن برای پوشش دیوارها درب یا چهار چوب پنجره بهره ببرید. انتخاب رنگ مناسب بر اساس سلیقه شخصی و طیف رنگی دکوراسیون داخلی امکان‌پذیر است.

سعی کنید رنگ‌هایی را به کار ببرید که مورد علاقه اکثر مردم باشد؛ چرا که مشتریان متعددی برای خرید خانه شما مراجعه می‌کنند.

معمولاً رنگ‌های خنثی شامل سفید، نقره‌ای، کرمی روشن، رنگ‌های عامه‌پسند هستند.

نکته شماره ۴: از مشاور املاک برای فروش خانه کمک بگیرید

اقداماتی که برای فروش خانه به عنوان یک مالک انجام می‌دهید تنها یک سمت قضیه است. برای اینکه خانه خود را بهتر به خریداران معرفی کنید قطعاً نیاز دارید که از یک مشاور املاک با تجربه و مسلط به مناطق مختلف کمک بگیرید.

مشاور املاک حرفه‌ای، مشتریان زیادی را برای خانه شما فراهم می‌کند و کمک می‌کند که با یک قیمت‌گذاری بهتر، ملک شما سریع‌تر به فروش برسد. کارهایی که مشاور املاک برای شما انجام می‌دهد در تخصص شخص شما نخواهد بود.

فن مذاکره، قانع کردن مشتری برای خرید و رعایت مسائل حقوقی و قانونی از مهارت‌های یک مشاور املاک حرفه‌ای می‌باشد.

در این شرایط فقط باید دقت کنید که یک مشاور املاک مورد اعتماد را برای فروش خانه انتخاب نمایید. از سپردن ملک خود برای فروش به مشاوران ناآشنا یا واسطه‌های بازار، خودداری کنید.

آگهی فروش خانه را منتشر کنید

بسیار اهمیت دارد که افراد مختلف مطلع شوند که شما قصد فروش خانه خود را دارید. انتشار آگهی در منابع تبلیغاتی، هم به صورت اینترنتی و هم به صورت روزنامه‌های آگهی چاپی، برای این کار توصیه می‌شوند. همچنین بسیاری از مشاوران املاک با مطالعه آگهی شما متوجه می‌شوند که ملکی برای فروش دارید.

نکته شماره ۶: عکس‌های با کیفیت از خانه تهیه کنید

اگر می‌خواهید برای فروش خانه عکس‌هایی را در فضای اینترنت یا آگهی‌ها منتشر کنید باید مطمئن شوید که تصاویر شما خاص و باکیفیت هستند. عکس‌هایی که به طور ساده و با کیفیت پایین توسط تلفن همراه با یک دوربین عکاسی بی‌کیفیت تهیه می‌شوند، تاثیر چندانی بر مشتری نخواهند داشت.

به ویژه اگر بخواهید عکس خانه را در وب سایت‌های آگهی املاک منتشر کنید، عکس‌ها باید چنان کیفیتی داشته باشند که مشتری را به خرید تشویق کند. برای عکاسی حرفه‌ای می‌توانید از شرکت‌های مربوطه با یک عکاس با تجربه کمک بگیرید.

نکته شماره ۷: یک ویدئو از خانه تهیه کنید

یکی از نکاتی که احتمال فروش خانه شما را بسیار افزایش می‌دهد تهیه یک ویدیوی مناسب از خانه است. در این ویدئو شما تمام قسمت‌های خانه را معرفی می‌کنید. در عبارت ساده‌تر، یک تور مجازی برای بازدید از ملک آماده می‌کنید.

ویدئویی را که از خانه خود تهیه کرده‌اید اشتراک می‌گذارید. حتی مشاور املاک می‌تواند این ویدئو را به مشتریانی که به آژانس املاک و مستغلات مراجعه می‌کنند، نشان دهد.

نکته شماره ۸: تبلیغات آنلاین فروش خانه را دست کم نگیرید

در راستای توسعه تبلیغات اینترنتی اگر بتوانید آگهی فروش خانه خود را در سایت‌های اینترنتی منتشر کنید یک امتیاز مثبت برای شما محسوب می‌شود. کانال‌ها و وب سایت‌های بازاریابی را انتخاب کنید و تبلیغ فروش ملک خود را به صورت ویدئو، تبلیغ متنی یا بنر تبلیغاتی به اشتراک بگذارید. از عکس‌‌های با کیفیت که قبلاً تهیه کرده‌اید نیز می‌توانید استفاده کنید.

 نورپردازی خانه در فروش خانه اهمیت دارد

یکی دیگر از نکات مهم برای فروش خانه توجه به نورپردازی و سیستم‌های روشنایی خانه است. هم برای خانه‌ها هم برای ویلا و هم برای آپارتمان، سیستم‌های نورپردازی در نمای بیرونی ملک یا نمای داخلی بسیار اهمیت دارد.

روشن‌تر بودن داخل خانه، فضا را دلبازتر و خوشایندتر می‌کند. فضاهای تاریک، خسته کننده به نظر می‌رسند. مشتری خرید خانه به این مسائل بسیار اهمیت می‌دهد.

زمانیکه مشتری را برای بازدید از ملک دعوت می‌کنید سعی کنید تمام سیستم‌های روشنایی را روشن کنید تا به خوبی، تمام فضا در نظر او جلوه‌گر شود. هنگام خرید و فروش ویلا در شمال معمولاً بهتر است سیستم‌های نورپردازی در محوطه سازی یا بالکن و تراس را هم روشن کنید تا مشتری مشاهده کند که این ملک از هر نظر کامل است.

نکته شماره ۱۰: از خدمات نظافتی برای تمیز کردن کامل منزل استفاده کنید

نکته دیگری که باعث موفقیت در فروش خانه می‌شود این است که ملک خود را از هر نظر، تمیز و پاکیزه به مشتری معرفی کنید. فراموش نکنید که یک خانه تمیز، درخشندگی خاصی دارد و می‌تواند نظر خریدار را جلب کند.

برای اینکه تمام خانه را تمیز کنید بهتر است از خدمات نظافت منزل کمک بگیرید. آشپزخانه، سرویس بهداشتی و حمام باید بی‌نقص باشند. سعی کنید کف‌پوش‌ها، درب و پنجره‌ها را کامل تمیز کنید. حتی اگر لازم باشد هزینه بیشتری اختصاص دهید تا نمای بیرونی و محوطه اطراف خانه هم تمیز شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *