اجاره ویلا زیباکنار

photo 2019 08 22 23 51 50 1200x680 1

مزایا و معایب سرمایه گذاری در خرید مغازه

مزایا و معایب سرمایه گذاری در خرید مغازهReviewed by اجاره ویلا on Jan 2Rating: 5.0مزایا و معایب سرمایه گذاری در خرید مغازهدر صورتی که تصمیم به سرمایه گذاری و خرید مغازه را دارید. باید به این موضوع توجه کنید که ترجیحا شما باید هم صاحب ملک و هم صاحب سرقفلی باشید. زیرا در غیر این صورت امکان اینکه با صاحب ملک درگیری داشته باشید وجود دارد.

مزایا و معایب سرمایه گذاری در خرید مغازه

 

در صورتی که تصمیم به سرمایه گذاری و خرید مغازه را دارید. باید به این موضوع توجه کنید که ترجیحا شما باید هم صاحب ملک و هم صاحب سرقفلی باشید. زیرا در غیر این صورت امکان اینکه با صاحب ملک درگیری داشته باشید وجود دارد.

مزایای سرمایه گذاری در خرید مغازه

  • خرید مغازه در مقابل خانه یا آپارتمان از این مزیت برخوردار است که در طول زمان، با بالا رفتن سال ساخت به قیمت پایین تری فروخته نمی شود، بلکه به دلیل شناخته تر بودن مغازه در آن منطقه و داشتن مشتری از قیمت بالاتری نیز برخوردار است.
  • با خرید مغازه شما هم می توانید یک راه درآمدی برای خود داشته باشید، هم در صورت عدم نیاز به شغل دیگر می توانید به راحتی مغازه خود را اجاره دهید. (اگر مغازه در محل مناسبی باشد اجاره یا حتی فروش آن به سرعت امکان پذیر است)

معایب سرمایه گذاری در خرید مغازه

  • ممکن است به دلیل پیشرفت روز به روز تکنولوژی، مردم به خرید بیشتر از فروشگاه های اینترنتی متمایل شوند و در طول زمان حضور مغازه های فیزیکی کمرنگ شود (البته این موضوع در بستر ایران که مردمی با تفکر سنتی در آن زندگی می کنند نیاز به زمان بسیار زیادی دارد.)
  • مورد دیگری که شاید نگرانی ایجاد کند، افزایش فروشگاه های زنجیره ای مثل هایپر استار است که باعث کمتر خرید کردن مردم از مغازه ها می شود. اگر قصد گذاشتن سرمایه بسیار برای خرید مغازه را دارید یا قصد ایجاد کسب و کار در آن را دارید حتما به این موضوع توجه کنید. (در این راستا می توانید محل مناسبی را برای خرید مغازه انتخاب کنید)
  • در سرمایه گذاری خرید مغازه موضوعی مانند مالیات نیز وجود دارد که این موضوع در خرید آپارتمان به این صورت وجود نخواهد داشت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *