اجاره ویلا زیباکنار

images 2020 07 23T185530.824

مزایای خرید ویلای ساحلی و جنگلی

مزایای خرید ویلای ساحلی و جنگلیReviewed by اجاره ویلا on Jan 10Rating: 5.0مزایای خرید ویلای ساحلی و جنگلیبا توجه به اینکه مناطق شمالی دارای طبیعت زیبا و آب و هوای مطلوب است افراد زیادی علاقه مند به خرید ویلا در شمال هستند. تنوع ویلاهای ساخته شده در شمال کشور به لحاظ ساحلی یا جنگلی، فلت یا غیر فلت بودن و نوع معماری با یکدیگر متفاوت است.

مزایای خرید ویلای ساحلی و جنگلی

با توجه به اینکه مناطق شمالی دارای طبیعت زیبا و آب و هوای مطلوب است افراد زیادی علاقه مند به خرید ویلا در شمال هستند. تنوع ویلاهای ساخته شده در شمال کشور به لحاظ ساحلی یا جنگلی، فلت یا غیر فلت بودن و نوع معماری با یکدیگر متفاوت است. هر کدام از این ویلاها ویژگی های خاص خود را دارند و ما می خواهیم درباره ی ویلای ساحلی و جنگلی صحبت کنیم.

مزایای خرید ویلای ساحلی و جنگلی

ویلاهای ساحلی شامل ویلاهایی است که در فاصله ی نزدیکی از دریا قرار دارند. نوار ساحلی به نسبت نوار جنگلی محدودتر است و به همین دلیل تعداد ویلاهای ساحلی از ویلاهای جنگلی کمتر می باشد. همچنین ویلاهای ساحلی به مراکز شهری نزدیک تر هستند و برای افرادی که دسترسی به امکانات شهری برایشان در اولویت قرار دارد حائز اهمیت است. این عوامل سبب شده تا این ویلاها قیمت بیشتری داشته باشند و در عین حال محبوب تر نیز باشند. میزان رطوبت در ویلاهای ساحلی در فصول گرم بالاست و همین مسئله باعث می شود که میزان مصرف انرژی در این فصل ها برای تامین دمای مطلوب بالا برود و هزینه هایی را در پی داشته باشد.

 

ویلاهای جنگلی در حاشیه ی جنگل قرار دارند و دارای تنوع بیشتری به نسبت ویلاهای ساحلی می باشند. این ویلاها برای افرادی که دوستدار طبیعت و سرسبزی جنگل های شمال هستند بسیار مناسب است. آرامش در این مناطق به خاطر فاصله ای که با مرکز شهر دارند بیشتر است. از مشکلاتی که برخی از ویلاهای جنگلی دارند عدم وجود راه دسترسی مناسب به ویلا در فصول سرد سال است. البته این مسئله در مناطق اطراف شهرهای نوشهر، نور، چمستان، رویان، نمک آبرود، کلارآباد و متل قو وجود ندارد و شما می توانید ویلاهای جنگلی زیادی را در این شهرها مشاهده کنید که در فاصله ای نسبتا نزدیک به شهر قرار گرفته اند و اقدام به خرید ویلا در نوشهر یا خرید ویلا در چمستان یا سایر شهرهای عنوان شده نمایید. در مناطق کوهستانی شهرهای یاد شده، در فصول سرد سال راه دسترسی به ویلا دشوار خواهد شد.

 

هر کدام از دو دسته ویلاهای ساحلی یا جنگلی مزایا و معایبی دارند که بیان شد. شما می توانید طبق نیاز و شرایط خود اقدام به خرید هر کدام از این ویلاها نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *