اجاره ویلا زیباکنار

ساخت ‌و ساز ویلا در زیباکنار

مراحل ساخت ‌و ساز ویلا در زیباکنار چگونه است ؟

مراحل ساخت ‌و ساز ویلا در زیباکنار چگونه است ؟

مراحل ساخت ‌و ساز ویلا در زیباکنار یکی از بهترین گزینه‌های ویلا سازی در ایران است . اگر یک قطعه زمین در زیباکنار دارید ، ممکن است علاقه داشته باشید که در آن ویلای زیبایی بسازید .

شاید هم قصد خرید زمین در زیباکنار و ساخت ویلا در این شهر زیبا را داشته باشید . در هر شرایطی برای داشتن اطلاعات بیشتر از مراحل ساخت ‌و ساز ویلا در زیباکنار در ادامه این مقاله همراه ما باشید .

ساخت ‌و ساز ویلا در زیباکنار

شهر زیباکنار

شهر ساحلی زیباکنار واقع در استان گیلان ، در فاصله ۳۹ کیلومتری رشت و ۴۰ کیلومتری بندرانزلی قرار گرفته است . ویلاهای زیادی در این منطقه به دلیل سرسبزی و نزدیکی به دریا ساخته شده‌اند .

این شهر جزء منطقه آزاد انزلی محسوب می‌شود و بازارهای فراوانی نیز دارد . همچنین نزدیکی به شهر رشت ، مرکز استان گیلان و شهر انزلی نگین اقتصاد و گردشگری این استان ، هرکسی را برای ساخت و ساز ویلا در زیباکنار ترغیب می‌کند .

ساخت ‌و ساز ویلا در زیباکنار

مکان‌های دیدنی زیباکنار

اگر بخواهیم از مکان های طبیعی زیباکنار صحبت کنیم باید به رودخانه زیبایی به نام اوشمک اشاره کنیم رودخانه اوشمک به طول ۸ کیلومتر از دل این شهر زیبا می‌گذرد و علاوه بر اینکه خودش یک جاذبه گردشگی محسوب می‌شود ، موجب رونق اقتصادی و صنعت ماهیگیری نیز در این شهر شده است .

علاوه برآن ، پارک ملی بوجاق هم در این شهر قرار دارد . این منطقه نخستین پارک خشکی دریایی در ایران است . پارک ملی بوجاق ۲۳۶۰ هکتار وسعت دارد و ترکیبی از محوطه ساحلی ، تالابی ، جلگه‌ای و علفزار است .

مزایای ساخت و ساز ویلا در زیباکنار

علاوه برداشتن مناظر زیبا و دیدنی و همچنین نزدیکی به ساحل دریا ، این شهر مزایای بی‌شمار دیگری نیز دارد که آن را به بهترین مکان برای گردشگری ، خرید و ساخت ویلا تبدیل کرده‌ است .

همانطور که پیش‌تر ذکر شد ، زیباکنار به دو شهر انزلی و رشت بسیار نزدیک است . از این رو ، با تبدیل شدن انزلی به منطقه آزاد تعداد سرمایه گذاران خارجی نیز در آن افزایش یافته است . بنابراین ساخت و ساز ویلا در زیباکنار به نوعی سرمایه گذاری بی خطر و سودآوری تبدیل شده است .

مراحل ساخت ‌و ساز ویلا در زیباکنار

برای ساخت ویلا در هر منطقه باید شرایط خاصی رعایت شود . بنابراین با ساخت یک ویلا به صورت قانونی قادر خواهید بود تا از آن استفاده و بهره لازم را ببرید . برای ساخت ویلا زیباکنار مانند هر شهر دیگری شرایط خاصی لازم است که در زیر به اختصار به شرح آن‌ها خواهیم پرداخت .

کسب مجوز ساخت و ساز و گرفتن انشعاب آب و برق و گاز

مجوز ساخت یکی از مهم‌ ترین بخش‌های مربوط به ساخت و ساز ویلا است . انجام این بخش برای فروش و زندگی در آن اهمیت بالایی دارد . بدون این مجوز ، ساخت و ساز شما غیر قانونی خواهد بود .

درحال حاضر ویلاهای بسیاری به صورت غیر قانونی در زیباکنار ساخته شده‌اند به همین دلیل این ویلاها به طور جدی در معرض تخریب قرار دارند . علاوه بر مجوز ساخت ، برای استفاده از ویلا به انشعاب آب ، برق و گاز نیز نیاز دارید .

ساخت ‌و ساز ویلا در زیباکنار

تامین مصالح و منابع انسانی

تامین مصالح قلب تپنده ساخت ویلا است . هرچه این روند سریع تر باشد ، سرعت ساخت ویلا نیز بالاتر خواهد رفت . کسانی که بومی منطقه نیستند و یا تجربه ساخت ویلا را ندارند باید با یک پیمانکار وارد معامله شده و در این بخش قرارداد ببندند . در این صورت زمان ساخت نیز کاهش خواهد یافت . اگر لازم است خودتان این کار را انجام دهید قبل از شروع کار به خوبی تحقیق کنید .

نتیجه گیری

زیباکنار یکی از بهترین مناطق استان گیلان برای ساخت ویلا است . آب و هوای خوب ، زمین‌های ساحلی و جنگلی تنها گوشه ای از ویژگی‌ های مثبت ویلا سازی در این منطقه است . علاوه بر آن ، این منطقه از نظر اقتصادی نیز بسیار با ارزش است و برای شما سرمایه گذاری خوبی خواهد بود .

علاوه بر این باید به نقطه‌ای که در آن قصد خرید زمین را دارید توجه کنید ، بعضی از نقاط در زیباکنار قابلیت ساختمان‌ سازی را ندارند . به هیچ وجه از افراد بدون صلاحیت خرید نکنید ، زیرا ممکن است زمین‌ها غیرقانونی و بدون مجوز را به شما معرفی کنند که نتوانید در آن‌ها به ویلاسازی بپردازید و سرمایه شما برای همیشه نابود شود .

سعی کنید مراحل ساخت ویلا را قانونی پیش ببرید تا بتوانید با خیالی آسوده از ویلای خود استفاده کنید . قبل از شروع کار به هزینه‌ها و مشکلات پیش روی خود فکر کنید و با دانش کافی شروع به کار نمایید .

آب و هوای شمال به گونه ای است که هر گونه ساخت و ساز بدون فکر در آن ممکن است مشکلات جبران ناپذیری را به بار آورد . از این رو سعی کنید تمامی نکات ایمنی را در ساخت و ساز خود رعایت کنید . بهتر است در فصل تابستان و بهار کار خود را انجام دهید تا هرچه سریع‌تر به نتیجه برسید .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *