اجاره ویلا زیباکنار

عوامل تاثیر گذار بر قیمت ویلا

عوامل تاثیر گذار بر قیمت ویلا

عوامل مستقیم موثر بر ارزیابی دقیق قیمت ویلا

عوامل تاثیر گذار بر قیمت ویلا

مهمترین مسئله در اینجا نحوه ارزیابی دقیق قیمت ویلا می باشد. کارشناسان بازار مسکن معتقدند که عامل اساسی در تعیین قیمت ویلا شامل دو بخش می شود:

 1. ارزش زمین

کارشناسان املاک، یکی از مهم ترین عامل ارزیابی دقیق قیمت ویلا را ارزش زمین آن قلمداد می کنند. در واقع آن ها بر این باورند که زمین مرغوب ( مرغوب به لحاظ موقعیت جغرافیایی) موجب افزایش ارزش ملک احداث شده خواهد شد و ملک احداث شده مناسب نیز موجب افزایش زمین خواهد شد. از نظر کارشناسان پارامترهایی هستند که بر روی قیمت زمین تاثیر گذارند که موثر ترین آن ها مواردی هستند که در پایین خواهد آمد:

 

 • وضعیت جغرافیایی قرار گیری زمین در شهر

در واقع منطقه ای که بنا در آن واقع شده است و حسن شهرت این منطقه نقش بسیار عمده ای در قیمت ویلا خواهد گذاشت. از جمله مسائل جغرافیای دیگر که می تواند بر روی قیمت ویلا تاثیر بگذارد بر روی گسل واقع شدن و یا نشدن بنا است. کارشناسان ملک نکته مهم دیگر تاثیر گذار بر روی قیمت ویلا را خاک زمینی می دانند که بنا بر روی ساخته شده است. حتی از جمله مسائل مهم تاثیر گذار دیگر را می توان منظره ای که ملک در آن واقع شده نیز دانست. خیلی مهم است که ویلا در کجا واقع شده و اطراف آن را چه چیزی احاطه کرده است.

 

 • مسائل قانونی مانند: احراز مالکیت، تطبیق مشخصات ثبت شده ملک ( از جمله ابعاد و مساحت) با مشخصات محلی که به عنوان ملک معرفی شده است.
 • کاربرد ملک، منظور مسکونی و یا تجاری بودن آن است که با هر کدام از انواع کاربری ارزش ملک تغییر خواهد کرد.
 • این که امکان تغییر کاربری ملک برای صاحب ملک وجود داشته باشد امتیاز بزرگی محسوب می شود که نسبت مستقیم با قیمت ملک خواهد داشت.
 • اندازه و ابعاد ملک مسکونی، به خصوص میزان اندازه بخشی از ملک که متصل به گذر باشد.
 • قرار گیری ملک که مناسب باشد به این معنی که نسبت به معابر در جهت درستی قرار گرفته باشد.
 • راه های دسترسی به ملک ( به اصطلاح بازار مسکن چند بر بودن ملک)

 

به طور قطع یکی از مسائل مهم و تاثیر گذار بر روی قیمت ویلا نزدیکی دسترسی به مسیرهای شهری و سهولت دسترس به امکانات است.

 • پهنای گذری که ورودی اصلی ملک محسوب می شود.
 • اصلاحاتی که بایستی در مسکن صورت پذیرد و خلافی ها ( از قبیل میزان اصلاحی های احتمالی و عقب نشینی)

 

 1. ارزش بنا

از مهم عامل دیگر تعیین قیمت ویلا، ارزش بنای آن است. عواملی که در تعیین ارزش بنا موثر هستند را می توان در موارد زیر خلاصه کرد:

چالش‌های حقوقی مسکن که باید پیش از معامله بدانید!!!

 

 • هزینه های مربوط به شهرداری

این هزینه ها شامل هزینه عوارض پذیرش ملک یا ویلا به عنوان ملک تجاری، هزینه های پیش آمدگی بنا ( از قبیل بالکن )، هزینه عوارض حذف قسمت هایی از ویلا از جمله پارکینگ، هزینه هایی که بابت کمیسیون های مختلف می بایستی پرداخت شود و …

 

 • هزینه ساخت ویلا

این هزینه ها را می توان شامل این موارد دانست: هزینه های مربوط به طراحی نقشه اجرائی ساخت بنا، نظارت، مدیریت اجرایی، تجهیزات و مصالح مورد نیاز برای بنا کردن ساختمان و … به طور قطع کیفیت مصالح ساختمانی به کار رفته در ساخت بنا رابطه مستقیم با قیمت ویلا دارد. این که استانداردهای لازم جهت ساخت بنا به کار رفته باشد امتیازی است که موجب افزایش قیمت ویلا خواهد شد.

معماری بنا هم می تواند بر قیمت ویلا تاثیر بگذارد. برخی از ویلا ها طراحی خاصی دارند و تمایز آن ها با سایر ویلا ها به وضوح قابل تشخیص است. برخی از بناها با وجود ابعاد کم با معماری و طراحی ای که برای آن ها پیاده سازی شده است، به بهینه ترین حالت ممکن ساخته شده اند که به این طراحی به طور قطع موجب افزایش قیمت ویلا خواهد شد. از جمله مسائل مهم دیگر نیز نور گیر بودن یا نبودن بنا است که بر روی قیمت ویلا تاثیر خواهد گذاشت.

نقش سامان ۷۲۴ در ارزیابی دقیق قیمت آپارتمان

به طور قطع در تعیین قیمت ویلا شما به شخصی نیاز خواهید داشت که منافع شما را منافع خود دانسته و به صورتی دقیق اقدام به ارزیابی دقیق قیمت ویلا شما کند. سامان ۷۲۴ به موجب داشتن تجربه و دانش در این زمینه و آگاهی کافی از کلیه مسائل موثر در ارزیابی ارزش بنا و زمین به واسطه کارشناسان خبره خود اقدام به قیمت گذاری ملک خواهد کرد. مهم در دست داشتن فرمول درست برای ارزیابی قیمت ویلا می باشد که سامان ۷۲۴ در این زمینه مورد اعتماد شما خواهد بود.

عوامل تاثیر گذار بر قیمت ویلا عوامل تاثیر گذار بر قیمت ویلا عوامل تاثیر گذار بر قیمت ویلا عوامل تاثیر گذار بر قیمت ویلا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *