اجاره ویلا زیباکنار

images 2019 12 29T061308.877

در ساخت ویلا باید به چه نکاتی توجه کنیم؟

در ساخت ویلا باید به چه نکاتی توجه کنیم؟Reviewed by ویلابست on Dec 28Rating: 5.0در ساخت ویلا باید به چه نکاتی توجه کنیم؟برای ساخت ویلا لازم است که قبل از هر اقدامی برنامه‌ریزی صحیحی از تمام مراحل کار و برآورد درستی از هزینه داشته باشید.

برای ساخت ویلا لازم است که قبل از هر اقدامی برنامه‌ریزی صحیحی از تمام مراحل کار و برآورد درستی از هزینه داشته باشید.
قبل از هرکاری تجسم کنید که درنهایت دوست دارید ویلایتان چه شکلی باشد. می‌توانید با جستجوی ساده‌ای در اینترنت و مجلات معماری ایده‌های خود را ثبت کنید.
در زمان طراحی نقشه انتخاب‌های نهایی خود را در آن اعمال کنید تا بتوانید برآورد درستی از هزینه‌ها داشته باشید. بهتر است طرح نهایی را با چند مشاور و کارشناس خبره دیگر نیز در میان بگذارید و بهترین ایده ممکن را پیاده‌سازی کنید.
برای اجرای عملیات ساخت ویلا تنها به یک پیمانکار اکتفا نکرده و از چند پیمانکار معتبر و معمار خبره برای قیمت استعلام کنید.
قرارداد ساخت ویلا را به‌صورت جزئی و برای تمام قسمت‌هایی که باید ساخته شوند تنظیم کنید. چنانچه تمام عملیات صفرتا صد کار تا زمان سکونت را به یک پیمانکار واسپاری می‌کنید کوچک‌ترین جزئیات را در قرارداد قید کنید. این جزئیات شامل : تعداد سرویس‌های بهداشتی و نوع آن‌ها (حتی نوع شیرآلات)، تعداد کابینت‌ها و جنس آن، سیستم گرمایش و سرمایش و… همه در تعیین قیمت نهایی بسیار تأثیرگذار است و اگر در قرارداد ذکر شود پیمانکار موظف به اجرای آن است.
حتماً سازه خود را قبل از شروع عملیات بیمه کنید تا در صورت هرگونه سانحه چه برای کارگران و چه در مورد خود سازه خسارتی متوجه شما نشود .
با تحقیق درباره سازه‌های اطراف و استحکام آن‌ها اسکلت آن را از نوع بتنی یا فلزی انتخاب کنید.
ساخت ویلا عموماً در اماکنی که دارای آب‌وهوا و جاذبه‌های طبیعی منحصربه‌فرد انجام می‌شود بنابراین با تعداد پنجره‌های مکفی از این جاذبه‌ها نهایت استفاده را ببرید.
تعداد اتاق‌خواب‌ها و فضای داخلی را با توجه به تعداد افراد خانواده و نیازهای خود طراحی کرده تا در هزینه صرفه‌جویی شود.
بهتر است حداقل ۱۰ درصد از هزینه کل پروژه را به‌عنوان بودجه اضطراری یا کمکی برای روز مبادا پس‌انداز کنید.ساخت ویلای دلخواه ازجمله مواردی است که بسیاری از افراد برای آن در ذهن خود رؤیاپردازی می‌کنند و نقشه‌های بسیاری برای آن دارند. برای برآورده هزینه‌های ساخت ویلا باید موارد مهمی ازجمله زمین، نقشه ، اخذ مجوزهای لازم، انشعابات آب، برق و گاز، نوع سازه و هزینه مراحل مختلف ساخت‌وساز را در نظر داشته باشید. برای حصول نتیجه بهتر پس از خرید زمین توصیه می‌شود تمام آنچه از یک ویلا در ذهن دارید را با توجه به ویژگی‌های زمین روی کاغذ طراحی کنید. با این کار برآورد هزینه‌ها راحت‌تر خواهد شد . در نظر داشته باشید که پروژه ساخت ویلا زمان‌بر است و ممکن است در طول اجرای آن با توجه به وضع اقتصادی کشور تغییرات گوناگون قیمتی در حوزه‌های مختلف داشته باشید.

زمین دلخواهتان را از سایت ویلابست بخواهید تا به ویلای رویایی تان برسید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *