اجاره ویلا زیباکنار

images 2020 06 06T195102.577

خریدویلای خوب با توجه به نکات مهم و اساسی

 مواردی که توجه به آن ها در خرید ویلا مهم و ضروری میباشد:

استاندارد سازی ویلا
یکی از ویژگی‌های قابل بحث، ساخت استاندارد و با کیفیت ویلا با معماری دقیق داخلی و خارجی، نظیر کاربرد مصالح درجه یک در پروژه ساخت ویلا در مرحله سفت‌کاری و نازک‌کاری ویلا، طراحی و دیزاین مناسب داخلی بدون فضای پرت، و یا درخواست ویدیو یا مستندات و تصاویر کامل از ساخت ویلا در مراحل پی تا کلید تحویل، چنانچه موجود باشد می‌تواند اعتماد خریدار را در انتخاب و خرید ویلا جلب نماید.

بررسی استعلامات و مدارک ویلا

یک ویلا قبل از ساخت بهتر است در زمینی که دارای سند مالکیت ششدانگ و یا سند مشاع است قرار بگیرد، در غیر این‌صورت به طور حتم باید دارای سند مبایعنامه‌ای یا شورایی که همان مبایعنامه ممهور به مهر شوراست باشد و به تایید شورا محل رسیده باشد، بعد از آن استعلامات ضروری برای ساخت ویلا مطرح می‌شود که شامل مجوز ساخت در شروع ساخت از دوایر مربوطه که در مرحله اول رجوع به دهیاری محل می‌باشد، بعد از آن مدرک مورد نیاز پایان‌کار ساختمان می‌باشد که در اواخر ساخت ویلا باید سازنده یا مالک آن را تهیه نماید.

موارد ضروری دیگر که در این بخش مطرح می‌گردد وجود کنتور برق و گاز است که باید روی ویلا نصب باشد، چنانچه ویلا دارای مدارک و اسناد فوق باشد اخذ کنتورهای مذکور بدون دردسر و قانونی و با هزینه مشخص شده خواهد بود در غیر این‌صورت کنتورهای فوق غیر قانونی بر روی ویلا نصب شده و هزینه چند برابری برای گرفتن آن نیاز است.

منطقه برند و موقعیت مناسب ویلا
در چه منطقه‌ای از شمال خرید ویلا بهتر است؟
در پاسخ به این سوال، ویژگی بعدی برای این‌که خریدار رغبت به خرید نماید وجود ویلا در منطقه‌ای معروف و شناخته شده در شمال است که ما در مناطق برند شمال به آن تا حدودی اشاره داشتیم.
وجود ویلایی برای فروش در منطقه‌ای ساحلی و نزدیک به جنگل می‌تواند بهترین گزینه برای خرید ویلا باشد، چرا که با هر سلیقه‌ای جور خواهد بود، و خریداران از ویلایی که از جنگل و لطافت آن و یا از ساحل و غروب زیبای آن دور باشد، نخواهند پسندید و یا این‌که در اولویت خرید خود چنین گزینه‌ای را ندارند.

چشم‌انداز ویلا
یکی دیگر از ویژگی‌های برازنده خرید ویلا می‌تواند چشم‌انداز و طبیعت بدون مشرف ویلا باشد، چرا که داشتن ویلایی با ویو یا چشم‌انداز باز و بدون مانع در مقایسه با ویلاهای چسبیده به هم و بدون ویو و مناظر طبیعی در اولویت خرید خواهد بود، البته به طور کامل در مورد اهمیت چشم‌انداز ویلا و تاثیر آن برای مشتریان در مطالب قبل توضیح داده‌ایم.

خرید ویلا از نظر آب و هوایی
فراموش نکنیم که در یک منطقه ممکن است با هوایی نسبتا سرد یا خیلی گرم در روزهایی از سال مواجه شویم که ممکن است پشیمانی خرید ویلا در این نقاط را در آینده به همراه داشته باشد، با کمی تحقیق و راهنمایی گرفتن از افراد زبده و این‌کاره می‌توان یک ویلا با آب و هوایی خوب خریداری نمود.

قیمت خرید ویلا
قیمت خرید ویلا در شمال نکته دیگری است که به عنوان یکی از ویژگی‌های خرید ویلا مطرح می‌شود، همان‌طور که می‌دانید محاسبه قیمت واقعی و تمام شده ویلا با حسابی سرانگشتی و اجرت‌ها و هزینه‌های جانبی قابل بررسی است، اما مهم قیمت تمام شده ویلایی است که ارزش واقعی با توجه به موقعیت و کیفیت ساخت را داشته باشد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *