اجاره ویلا زیباکنار

خرید ویلا ارزان قیمت در گیلان

خرید ویلا ارزان قیمت در گیلان

خرید ویلا ارزان قیمت در گیلان

خرید ویلا ارزان قیمت در گیلان

خرید ملک و زمین ویلایی شهرکی بهتر است یا مستقل؟

ویلاهای شهرکی به ویلاهایی گفته می‌شود که در کنار مجموعه‌ای از ویلاها در زمینی بسیار بزرگ احداث می‌شوند. نقطه‌ مقابل این نوع ویلاها، ویلای مستقل است که سازنده در زمین خودش به صورت مستقل ویلایی منفرد برای خودش می‌سازد

images 2020 06 06T195102.577

اولین نکته راجع به ویلاهای شهرکی آن است که به خاطر زمین وسیع مورد نیاز برای احداث شهرک، عملا امکان ساخت آن در مرکز شهر وجود ندارد. اکثر شهرک‌های ویلایی در حومه‌ شهر قرار دارند. بنابراین باید ببینید آیا حاضرید در حومه‌ شهر زندگی کنید یا حتما می‌خواهید ویلایتان در شهر باشد

زمانی که برای خرید سراغ ویلای مستقل می‌روید باید بدانید که تمام کارهای مربوط به ساختمان از تأمین امنیت گرفته تا تعمیر و نگهداری بر عهده‌ خودتان است. اما ویلای شهرکی این‌طور نیست. از این نظر زندگی در ویلاهای شهرکی مانند زندگی در آپارتمان است. شهرک‌های ویلایی معمولا نگهبان 24 ساعته دارند که امنیت شهرک را تأمین می‌کنند.

بنابراین اگر قصد اقامت دائمی در ویلا را ندارید از نظر امنیتی ویلای شهرکی مناسب‌تر از ویلای مستقل است. اما از طرف دیگر در ویلای شهرکی همه‌چیز به نظر شما بستگی ندارد. اگر قرار باشد تغییری ایجاد شود باید با نظر تمام ساکنین باشد. ضمن اینکه ویلاهای شهرکی قوانین خاص خودشان را دارند که ممکن است با خلقیات شما جور در نیاید.

خرید ویلا لاکچری

اگر به موضوع حریم شخصی اهمیت می‌دهید ویلای مستقل انتخاب مناسب‌تری برای شماست. به هر حال ضرب‌المثل «چهاردیواری، اختیاری» در مورد این نوع ویلا بیشتر صدق می‌کند. ضمن اینکه مطمئنا فضای ویلای مستقل آرام‌تر از ویلای شهرکی است.

 اندازه و طراحی ساختمان ویلا

در امر ساخت و ساز ویلا از طراحی‌های مختلف استفاده می‌شود که من جمله می‌توان به ویلاهای فلت، دوبلکس، تریپلکس و… اشاره نمود. شما نباید تنها به دنبال زیبایی بروید بلکه نیاز خود از داشتن ویلا، تعداد جمعیت خانواده، شرایط خانواده و… را نیز در نظر بگیرید.

برای مثال برای خانواده‌های کم جمعیت و یا خانواده‌هایی که پدر و مادر از کار افتاده دارند، بهتر است برای خرید ویلا در شمال به سراغ ویلاهای فلت بروید. اما اگر می‌دانید که قرار است هر از گاهی با فامیل و یا دوستان به ویلا بروید، بهتر است ویلای دوبلکس و یا تریپلکس را انتخاب کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *