اجاره ویلا زیباکنار

اجاره ویلا در زیباکنار

تفاوت ویلای سنتی با ویلای لوکس

تفاوت ویلای سنتی با ویلای لوکسReviewed by اجاره ویلا on Feb 14Rating: 5.0تفاوت ویلای سنتی با ویلای لوکستنوع ویلاهای شمال بسیار بالاست و ویلاهای با متراژ، معماری، تعداد طبقات مختلف که موجب تفاوت در شکل و ظاهر ویلاها شده است تقریبا پوشش دهنده ی هر نوع سلیقه ای است.

تفاوت ویلای سنتی با ویلای لوکس

تنوع ویلاهای شمال بسیار بالاست و ویلاهای با متراژ، معماری، تعداد طبقات مختلف که موجب تفاوت در شکل و ظاهر ویلاها شده است تقریبا پوشش دهنده ی هر نوع سلیقه ای است. برخی از ویلاها به صورت سنتی ساخته می شوند در حالی که برخی دیگر لوکس و لاکچری به شمار می روند. حکمران ویلای سنتی طبیعت است و جنگل و دریا و در ویلاهای لوکس و لاکچری امکانات است که حرف اول را می زند.

معماری ویلاهای لوکس بیشتر شبیه ویلاهای اروپایی است و به معماری غربی نزدیک است. گرمایش و سرمایش ویلاهای لاکچری با اسپیلت، سیستم های گرمایش از کف و کولرهای گازی تامین می شود و از شیشه های دوجداره به عنوان عایق صوت و حرارت استفاده می شود. نورپردازی در این ویلاها بسیار اهمیت دارد تا بخش های مختلف ویلا در شب نیز روشنایی مطلوبی داشته باشد.

در ویلاهای سنتی از سیستم های گرمایشی و سرمایشی جدید استفاده نمی شود و از وسایل سنتی همچون بخاری هیزمی یا شومینه برای گرم کردن ویلا استفاده می شود. در سقف ویلاهایی که به سبک سنتی ساخته می شوند در بخش هایی از سقف از چوب استفاده می شود. همچنین ممکن است که پنجره های این ویلاها نیز از چوب ساخته شود.

 

در این میان عده ای هم هستند که دوست دارند در خانه ای با کلیه ی امکانات زندگی کنند و در عین حال از فضای سنتی نیز بهره ببرند. تلفیق سنت و مدرنیته اقدامی است که برای پاسخگویی به نیاز این افراد شکل گرفته است. برای مثال تعبیه ی تراس سنتی با ستون های چوبی برای اتاق مستر از اقداماتی است که می توان در تلفیق این دو سبک از آن بهره برد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *