اجاره ویلا زیباکنار

اجاره ویلا در زیباکنار

اجاره ویلا لاکچری

اجاره ویلا لاکچری

هنگام اجاره ویلا لاکچری لازم است هر دو طرف قرارداد به شرایط و نکات مهمی دقت داشته باشند. در قرارداد اجاره نامه، شرط‌ها، تفاهم‌نامه یا مفاد قرارداد درج شده است.

هر یک از طرفین قرارداد لازم است تمام آنچه در قرارداد اجاره نامه نوشته شده است را با دقت بخوانند؛ در غیر این صورت هرگونه اتفاق یا مشکلی متوجه خود او خواهد بود.

قرارداد اجاره ویلا لاکچری یا اجاره یک مسکن یا آپارتمان در قالب یک اجاره‌نامه تنظیم می‌شود. این برگه یا سند رسمی در دفاتر مشاور املاک هم به فرد مستاجر و هم به اجاره دهنده تحویل داده می‌شود تا موارد مندرج در آن را به دقت بخوانند.

اجاره ویلا لاکچری

تمام مواردی که در اجاره نامه نوشته شده است در حقیقت، حقوق و مسئولیت‌‌های صاحبخانه و مستاجر را تعیین می‌کند. این اجاره نامه نه تنها یک قرارداد رسمی الزام‌آور است و می‌‌توانند در دادگاه از آن استفاده کنند. بلکه یک سند کاملاً کاربردی و معتبر محسوب می‌شود که در مدت زمان اجاره ویلا لاکچری، مستاجر می‌تواند از آن استفاده کند.

به طور مثال، مقدار هزینه رهن ویلا یا آپارتمان به همراه میزان اجاره ماهانه، هزینه‌‌های جانبی و قسمت‌هایی که در اختیار مستاجر قرار می‌گیرند به طور کامل در قرارداد اجاره نامه درج می‌شوند. صرف نظر از اینکه قصد اجاره ویلا   را دارید لازم است حتماً از موارد حقوقی مندرج در اجاره نامه یا قرارداد، اطلاع کامل پیدا کنید. برای این منظور یک سری نکات مهم را برای شما دسته‌بندی می‌کنیم. با ما همراه باشید.

اجاره ویلا لاکچری

نکات مهم در قرارداد اجاره ویلا لاکچری

نکته شماره ۱: هنگام اجاره ویلا لاکچری اگر مستاجر پس از اجاره ملک متوجه شود که ملک اجاره‌ای دارای نقص یا معیوب بوده است می‌تواند قرارداد اجاره نامه را فسخ کند.

در غیر این صورت صاحب خانه وظیفه دارد نقص و عیب در ملک را برطرف کرده که در این صورت، قرارداد اجاره نامه فسخ نمی‌شود. لازم به ذکر است که اگر در مورد اجاره ویلا، مشکل یا حادثه‌ای برای ملک اتفاق بیفتد، مسئولیت آن بر عهده مستاجر است.

شماره ۲: در قرارداد اجاره ویلا لاکچری دقت داشته باشید که باید مدت اجاره ملک مشخص شده باشد، در غیر این صورت قرارداد اجاره نامه باطل است. به طور کلی مدت اجاره نامه‌ها به صورت یک سال تعیین می‌‌شود، بنابراین از زمان عقد قرارداد تا یک سال کامل باید در قسمت مربوطه یادداشت شود.

نکته شماره ۳: یکی از مهم‌ترین نکاتی که در اجاره ویلا لاکچری باید به ‌عنوان یک مستاجر به آن توجه کنید این است که تغییر کاربری ملک اجاره شده غیر از اهدافی که در قرارداد اجاره ویلا ذکر شده است، ممنوع می‌باشد. البته اگر مستاجر، ملک اجاره شده را به فرد سوم اجاره دهد، قرارداد اجاره نامه باطل یا فسخ نمی‌شود، مگر آن که در متن قرارداد نامه قید شده باشد که “در صورت اتفاق این مورد قرارداد باطل گردد”.

نکته شماره ۴: پرداختن به مسائل مالی نظیر دریافت مبلغ رهن ویلا و اجاره بها به صورت ماهانه مهم‌ترین نکته‌ای است که در هنگام قرارداد اجاره ویلا لاکچری باید دقت کنید. بهتر است برای این کار، تاریخ دقیقی را مشخص نمایید که مبلغ اجاره بها به صاحب خانه تحویل داده شود.

اگر قرار است مبلغ اجاره بها را به حساب بانکی صاحب خانه واریز کنید شماره حساب مشخص و شماره کارت بانکی را در قرارداد اجاره نامه بنویسید. به این ترتیب امکان پیگیری برای مشکلات احتمالی در آینده راحت‌تر فراهم خواهد بود.

نکته شماره ۵: هنگامیکه برای تنظیم قرارداد اجاره ویلا لاکچری به دفتر مشاور املاک مراجعه می‌کنید، دو نسخه از قرارداد نامه تهیه می‌شود؛ یک نسخه به صاحب خانه و یک نسخه به مستاجر داده می‌شود تا در صورت نیاز از آن استفاده کنند. نسخه اصلی قرارداد نزد مشاوره املاک باقی می‌ماند.

چرا به قرار داده اجاره نامه نیاز داریم؟

اطلاع از قوانینی که هنگام تنظیم قرارداد اجاره نامه در اجاره ویلا لاکچری وجود دارد به نفع مستاجر و صاحبخانه خواهد بود. مسئله خرید یا اجاره یک ملک بسیار اهمیت دارد تا جاییکه از سوی مراجع قانونی، مقررات و قوانین ویژه برای آن تدوین شده است. قوانین قرارداد برای خرید، فروش و اجاره ویلا  به صورت متمایز و مجزا وجود دارد.

اگر تصمیم دارید یک ویلا اجاره کنید اما از قوانین و حقوق مستاجر اطلاعی ندارید، نباید به تنهایی و بدون مشورت با یک کارشناس برای این کار اقدام کنید. معمولاً وکلای حقوقی مجرب در زمینه املاک و مستغلات به این حوزه تسلط کافی دارند.

از آنجاییکه که قرارداد اجاره نامه یک مسئله مربوط به مستاجر و صاحبخانه است، موارد حقوقی، هر دو طرف معامله را درگیر می‌کند. آنچه به عنوان یک مطلب کلی برای قرارداد اجاره نامه باید به آن توجه کنید این است که متن قرارداد به صورت رسمی ثبت شود و تمام آنچه دو طرف انتظار دارند و ویژگی‌های ملک و همچنین شرایط اضافی، به طور مثال فسخ قرارداد اجاره در شرایط مشخص حتماً در قرارداد اجاره ویلا در گیلان ذکر شود.

بهتر است قراردادهای رسمی در دفاتر اسناد رسمی ثبت شوند. آن دسته از قراردادهای اجاره نامه که در دفاتر املاک ثبت می‌شوند و در حقیقت، قراردادهای معمولی هستند.

در اختیار داشتن قرارداد معتبر برای اجاره ویلا در گیلان از بروز مشکلات جدی و بدون راه‌ حل در آینده جلوگیری می‌کند. اگر مستاجر یا صاحب خانه در اجاره ملک با مشکل جدی مواجه شوند می‌توانند با استفاده از قراردادی که در دست دارند از مراجع قانونی اقدام کنند.

حتی اگر قصد اجاره ویلا برای اقامت کوتاه مدت را دارید می‌توانید منطقه ساحلی، جنگلی و یا کوهستانی را به دلخواه خود انتخاب نمایید. قبل از پرداختن به مسائل حقوقی قرارداد اجاره نامه، اول مشخص کنید قصد اقامت در کدام منطقه گیلان را دارید.

سخن پایانی

اجاره ویلا لاکچری به اندازه خرید و فروش اهمیت دارد. به عنوان مستاجر یا صاحب خانه که قصد دارد یک ملک را اجاره کند یا یک آپارتمان و ویلا را اجاره بدهد، هر دو طرف وظیفه دارند اطلاعاتی را در مورد مسئولیت‌ها و حقوقی که بر عهده آن‌ها است کسب کنند.

به طور قطع یک اقدام عاقلانه خواهد بود اگر مستاجر یا صاحبخانه هنگام عقد قرارداد اجاره نامه با یک شخص مجرب در این زمینه همراه باشد.

نکته دیگر آن است که قبل از اینکه یک ویلا را اجاره کنید با دفاتر معاملات املاک، یک فرد کارشناس یا یک وکیل حقوقی در خصوص املاک مشورت کنید.

اگر نسبت به اجاره ویلا ساحلی  تصمیم گرفته‌اید قطعاً نیاز دارید از طریق یک مرکز معتبر، گزینه‌های مناسب برای اجاره را پیدا کنید. برای این کار، ما ویلا بست را به شما پیشنهاد می‌کنیم. کارشناسان متخصص در حوزه خرید فروش و اجاره ویلا در گیلان آماده ارائه مشاوره‌های رایگان در این زمینه به مشتریان عزیز می‌باشند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *